RETROAUTOMUZEUM STRNADICE

RetroAutoMuzeum ve Strnadicích u Sedlčan připomíná pamětníkům vozy, které je provázely jejich životy, i ty, o nichž pouze snili. Těm později narozeným pak dá na okamžik zakusit, jaký byl motoristický život jejich rodičů či prarodičů.
 
Základ nejrozsáhlejší takto tematicky zaměřené sbírky v České republice tvoří vozidla vyráběná ve státech bývalé RVHP (Rada Vzájemné Hospodářské Pomoci). Mezi téměř stovkou vystavovaných vozů si snad každý najde automobil, k němuž ho váží vzpomínky, případně typ, který ho zaujme často až neuvěřitelně krkolomným technickým řešením.
 
 

Expozice:

 
Součástí sbírky je více než 100 vozidel značky Aero, ARO, Dacia, FSO, Moskvič, Oltcit, Škoda, Tatra, Trabant, UAZ, VAZ, Volha, Záporožec, Wartburg, a dalších.
 
Expozice muzea je tvořena několika výstavními celky doplněnými o řadu dioramat. Jedna z hlavních částí nazvaných "Od zavinovačky k sametu" je věnována fenoménu automobilu, který nás provází opravdu doslova celým životem. V době, kdy se některé typy vozidel vyráběly prakticky beze změn i dvě desítky let, se s jejich nejrůznějšími variantami mohl člověk potkávat v průběhu větší části svého života. Tuto realitu prezentuje muzeum návštěvníkům moderní zábavnou formou.
 
RetroAutoMuzeum Strnadice se otevře 18. dubna 2015. Obec Strnadice se nachází asi 17 km od Benešova a 50 km od Prahy.
 
 
 

Otevírací doba:

 
Poslední dva týdny v dubnu, květen a říjen
pouze o víkendech 10.00 – 17.00
červen, červenec, srpen a září
od úterý do neděle 10.00 – 17.00
Některé státní svátky
10.00 - 17.00 (aktuální info na webu)
 
 

Vstupné:

 
Cena: 150 Kč
Snížená cena: 100 Kč
Rodinné vstupné: 300 Kč
 

Kontakt:

RETROAUTOMUZEUM
Strnadice 27
257 53 Vrchotovy Janovice
GPS: 49.6978678N, 14.5484439E
 

 

Fotogalerie: RETROAUTOMUZEUM STRNADICE