Veselý Vrch u Mokrska

Kóta: 489 m n.m.
Bývalý okres: Příbram
Kraj: Středočeský
Typ stavby: Železná rozhledna
Otevření: 03.07.1999
Zánik: -
Přístup: Sezonně

Výška rozhledny: 42.0 m
Nejvyšší vyhlídková plošina ve výšce: 25.0 m
Počet vyhlídkových plošin: 1
Počet schodů: 137

 

Historie

Lokalita, kde věž stojí, je známá tím, že se tu často diskutuje o velkých zásobách zlata v podzemí. Rozhodnutí vybudovat rozhlednu alespoň na chvíli ukončilo jednání o jeho těžbě, protože je pro místní obyvatele turistický ruch mnohem vítanější. Stavba, vybudovaná 3.7.1999 patří firmě Eurotel.

Při návštěvě si nemůžeme nevšimnout, že na rozhledně je pověšen letopočet z dva metry vysokých plechových číslic. Ten se mění od roku 2000 vždy odpoledne na Silvestra mezi 14. a 16. hodinou. Symbolizuje vítězství obyvatel Mokrska nad podnikateli, kteří chtěli zdevastovat okolí, aby zde mohli vytěžit bohatá ložiska zlata. Číslice každý rok vyrábí Jaroslav Humhal a na věž je upevňuje na horolezeckém laně Stanislav Šťástka.

Přístup & otevírací doba

Rozhledna se nachází na kopci přímo nad obcí Mokrsko.

K rozhledně se dá dostat minimálně dvěma způsoby - a je na vás, který Vám bude vyhovovat více.

1. Můžete jet z Mokrska podle šipek s nápisem "rozhledna", které Vás zavedou na parkoviště u hospody v sousední vesnici a odtud se jakousi oklikou dostanete k rozhledně. Tato cesta je ale velice dlouhá a to odhadem asi kilometr až kilometr a půl, ale stoupá mírně.

2. Další možnost je nechat auto někde v Mokrsku (což není jednoduché kvůli zákazům vjezdu atd.) a odtud se vydat přímo k rozhledně po strmé lesní cestě, která však není delší než 500 metrů.

Otevírací doba:

 

duben:
sobota, neděle, svátky 11-17 hod.

 
květen:
sobota, neděle, svátky 10-17 hod.
 
červen až srpen:
denně mimo pondělí 10-18 hod.
 
září, říjen:
sobota, neděle, svátky 11-16 hod.

jednotné vstupné 15 Kč

 

Fotogalerie: Veselý Vrch u Mokrska