Zámek rytířů a princezen v Radíči otevírá v letošní zezóně pravidelně své brány navštěvníkům.

27.03.2012 14:31

Slavnostní otevření nově opraveného jižního křídla zámku s interiéry zdobenými nástropními malbami z období raného baroka a zařízeny ve stylu francouzských zámeckých usedlostí proběhne v sobotu 5.5.2012. Slavnostní přestřižení pásky bude mít v ten den ve společných rukou pan Vladimír Čech, coby znalec nejkrásnějších míst na toulky po Čechách,  spolu s bio-kráskou Hankou Zemanovou, jež otevře „smyslovou“ část zámku a první kavárnu s bio Kávou s Vůní Biopekárny Zemanka. Následně pak bude zámek otevřen pravidelně v návštěvnickém provozu  čtvrtek – neděle, o prázdninách pak celý týden mimo pondělí.

 

Pro své dospělé i dětské návštěvníky připravil tým průvodců ze sedlčanského divadelního spolku Našlose zážitkové prohlídky zámku – ZÁŽITKOVÉ PROHLÍDKY VŠEMI SMYSLY aneb ochutnejte na vlastní kůži, jak vypadá, zní a voní zámek Radíč. Jsou připravena 2 zábavná témata prohlídek: pro rodiny s malými dětmi vždy oblíbené téma Hledání čarovného pokladu s rytířem, pro  starší objevitele pak téma Tajemné šifry a symboly v barokních malbách s barokním malířem. Návštěvník se stává součástí příběhu zámku, v interiérech nejsou žádné bariéry, naopak - průvodci v dobových kostýmech motivují velké i malé návštěvníky zámku, aby při prohlídkách zapojili všechny smysly – zrak, sluch, hmat, čich a dokonce i chuť.  Prohlídka je především zábavou, ale návštěvníci se také dozví na základě podprahového a smyslového vnímání základní informace o historii zámku, jeho architektuře a raně barokních malbách. Milovníci interiérového designu jistě nadchne propojení baroka s ležérním stylem jakoby lehkým vánkem přiváté z jižní Francie.

 

Pohoda romantického venkova nekončí samotnou prohlídkou interiérů jižního křídla zámku. Pro radost dětských očí je připravena Dětská zbrojnice z dílny papírového platnéře Jiřího Havlise z Borovan, kde se kluci mohou alespoň na chvíli proměnit v opravdové rytíře v brnění s meči, štíty, halapartnami apod.– vše právě na míru pro malé rytíře. Část kolekce je připravena i k prodeji, pokud se nějaký malý rytíř už nebude chtít odloučit od vybraného meče, či helmice.  Nezapomínáme ani na holčičky – je pro ně připraven Budoár pro princeznu, kde se mohou třeba i s maminkou proměnit díky šatům inspirovaným rokokem, parukám, krinolínám, korunkám a jiným veledůležitým doplňkům v opravdové princezny.

Zámecké zahrady jsou upraveny jak pro odpočinek dospělých, tak radovánky děti v duchu romantického tématu „zámek rytířů a princezen“. Pro malé rytíře je připravena i půjčovna dětské zbroje, pro princezny pak osedlaný poník na procházky po zahradě.  Dospělým odpočinek zpříjemníme piknikem s první a jedinou bio Kávou3Vůní od Biopekárny Zemanka, moravskými frgály či delikatesními čokoládovými lanýži Lucie Glaister. Budou-li se chtít návštěvníci ponořit  hlouběji do svých smyslů, mohou ochutnat i zámecký Nápoj lásky inspirovaný jednou z milostných barokních maleb z interiérů zámku.  Pro milou vzpomínku mohou navštívit na závěr zámecký Boutique ve staré francouzské almaře, který prezentuje hand-made výrobky probouzející smysly značky Chateau Radíč Collection, jež ocení všechny staromilsky laděné duše milující něžný design romantického venkova v kombinaci s kvalitou.

 

Přijďte ochutnat na vlastní kůži, jak vypadá, zní a voní zámek Radíč…

 

 

Shrnutí:

* Zámek rytířů a princezen – zámek Radíč …barokní zámek s atmosférou pohody romantického venkova

* Ideální místo pro svatby  a rodinné výlety s dětmi

*Zážitkové prohlídky zámku prohlídky všemi smysly aneb ochutnejte na vlastní kůži jak vypadá, zní a  voní zámek Radíč. První prohlídky zámku bez bariér, kde se i dětský návštěvník nejen dívá, ale i dotýká exponátů, ochutnává, čichá, naslouchá… Témata prohlídek: 1) Hledání čarovného pokladu s rytířem –  prohlídka na míru pro rodiny s dětmi, 2) Tajemné symboly a šifry v barokních malbách s barokním malířem – prohlídka pro dospělé

*Interiéry ve francouzském stylu zdobené zrestaurovanými barokními freskami

*Dětská zbrojnice pro malé rytíře z dílny papírového platnéře Jiřího Havlise z Borovan

*Budoár pro princeznu, kde se malé holčičky promění v princezny s šatičkami inspirovanými rokokem

*Zámecké zahrady pro odpočinek dospělých i radovánky dětí s rodinným piknikem na dekách

*První kavárna s bio Kávou3Vůní od Biopekárny Zemanka, s  moravskými frgály, delikatesními čokoládovými lanýži Lucie Glaister a Nápojem lásky Chateau Radíč

* Boutigue ve francouzské almaře s hand-made výrobky probouzející smysly

*Více na www.zamekradic.cz

 

 

Lenka Šíchová

Kastelánka zámku Radíč