Nově otevřená ZOO Tábor - Větrovy - 42 Km od Vysokého Chlumce

01.09.2011 10:19

Zoologická zahrada Tábor – Větrovy, a. s. je největší zoologickou zahradu na jihu Čech. Je zaměřena zejména na faunu amerického kontinentu, ale naleznete zde i zástupce ostatních světadílů jako jsou lvi, tygři, zebry a mnoho dalších dětmi i dospělými oblíbených zvířat.

Jedná se o moderní zoologickou zahradu, která se co nejvíce zaměřuje na welfare, tedy pohodu zvířat, tzn. přiblížit prostředí, ve kterém zvířata žijí, co nejvíce jejich přirozenému prostředí, aby se zde zvířata cítila dobře. Současně se snažíme, aby se zde líbilo i návštěvníkům a odnesli si odsud jen ty nejkrásnější zážitky.

Představte si, že jdete lesem a za stromem se objeví medvěd. Zdá se Vám to jako noční můra? Toto můžete zažít v naší zoologické zahradě. Záměrem naší zoo je, aby lidé co nejméně vnímali oplocení výběhů a cítili se zde, jako by procházeli přímo mezi zvířaty. Samozřejmě vše při zachování nejvyšší bezpečnosti jak zvířat, tak i návštěvníků.

Posláním zoologické zahrady je v souladu s právem Evropských společenství. Přispět k zachování biologické rozmanitosti volně žijících živočichů jejich chovem v lidské péči, se zvláštním zřetelem na záchranu ohrožených druhů, jakož i výchova veřejnosti k ochraně přírody.

Nechce se Vám chodit pěšky, nemusíte, areálem zoo Vás proveze originální koněspřežka (dva vagóny tažené koňským dvojspřežím).


 

OTEVÍRACÍ DOBA:

duben, květen, září, říjen PO – NE 09:00 – 18:00 hod.
červen, červenec, srpen PO – NE 09:00 – 19:00 hod.
listopad - březen PO – NE 10:00 – 16:00 hod.

 

VSTUPNÉ:

Základní vstupné
Dospělí 90,- Kč
Děti do 150 cm 40,- Kč
Děti v kočárku zdarma
Osoby 70 let a více 50,- Kč
Studenti na základě předložení platné karty ISIC
(International Student Identity Card)
50,- Kč
TP/ZTP 50,- Kč
Psi 20,- Kč
ZTP/P + průvodce zdarma
Asistenční psi zdarma
Vozíčkář zdarma
Jízda koněspřežkou
Dospělí 50,- Kč
Děti do 150 cm 20,- Kč
Parkovné
osobní vozidla 50,- Kč