Malované léto ve Skanzenu Vysoký Chlumec

24.08.2019 09:00
Výtvarné dílny seznámí děti prostřednictvím historických artefaktů a současných výtvarných technik s lidovým uměním a estetickým cítěním našich předků.
O víkendu 24. 8. – 25. 8. bude individuální prohlídka (okruh B) Skanzenu Vysoký Chlumec, pobočky Hornického muzea Příbram, zpestřena stanovišti s výtvarnými dílničkami, které hravou formou přiblíží nejmladším návštěvníkům regionální lidové umění.
 
Děti v doprovodu rodičů se prostřednictvím historických předmětů a současných výtvarných technik seznámí se vkusem našich předků. Zastoupeno bude především umění, se kterým se obyvatelé vesnic setkávali v každodenním životě – barevně vytkávané kanafasy, malovaný nábytek, jemné výšivky čepců, zdobené knoflíky nebo vybíjené železné kování nábytku a vozů.
 
Stanoviště jsou přístupná rámci volné prohlídky areálu a hospodářských stavení, není proto problém aktivity přizpůsobit individuálním zájmům každého dítěte. Program bude probíhat od 9 do 18 hodin, vstupné činí 40 Kč pro dospělé, 20 Kč pro děti, studenty a seniory.